sauna

Sauna na podczerwień (IR) - niskotemperaturowa

Sauna BEZ pary -30 minutowy seans  - brak problemów z oddychaniem i krążeniem Wszyscy lubimy ciepło... W Saunie IR poczujesz się jak na zalanej słońcem plaży. Podczerwień przyjemnie rozgrzewa ciało, poprawia wygląd skóry, wpływa na samopoczucie i produkcję kolagenu i endorfin – hormonu szczęścia. 

Podczerwień to rodzaj promieniowania, które z uwagi na specyficzną długość fali "przenosi" ciepło bezpośrednio na różne obiekty. Sauna InfraRed (podczerwona) jest suchą odmianą sauny, ciepło wnika w głąb ciała na dużą głębokość (w porównaniu do klasycznej sauny), a brak pary nie ogranicza parowania wody z powierzchni skóry. Skóra oraz tkanki podskórne (komórki tłuszczowe, mięśnie i ścięgna) są bezpośrednio ogrzane, a zbędne substancje (m.in. zalegające toksyny) wydostają się przez pory skóry szybciej niż w klasycznej saunie. Podczerwień pomaga także skutecznie oczyszczać skórę. Sauna IR wykorzystuje rozgrzewanie bezpośrednie, które oddziałuje bezpośrednio na użytkowników, bez rozgrzewania powietrza (co ma miejsce w saunie parowej). Seans jest komfortowy (bez konieczności znoszenia wysokiej temperatury i wilgotności, które utrudniają oddychanie). Kojące ciepło IR penetruje tkanki skóry rozgrzewając całe ciało, uspokaja, obniża poziom stresu oraz likwiduje poziom zmęczenia. Ciepło wywołuje efekt pocenia, dzięki któremu z ciała usuwane są toksyny (nikotyna, alkohol, cholesterol), produkty przemiany materii a nawet metale ciężkie (cynk, nikiel, kadm, ołów). Dzięki temu skóra staje się zdrowsza, wizualnie młodsza i piękniejsza, bardziej elastyczna i gładka. Stymuluje usuwanie obumarłych komórek skóry i powstawanie nowych. Ciepło podczerwieni pomaga również uśmierzać stany bólowe. Rozszerzone naczynia krwionośne pompują więcej krwi do uszkodzonych mięśni zastygłych tkanek, co sprzyja naturalnemu procesu odnowy. Pomaga również w terapii zastygłych mięśni, w kontuzjach. Sauna IR wzmacnia układ sercowo-naczyniowy, wspomaga terapię bólów reumatycznych, artretycznych, stanów zapalnych mięśni, a także chronicznych bólów szyi i pleców. Pobyt w saunie IR sprzyja spalaniu kalorii w walce z nadwagą.

Posiadamy w ofercie zarówno Saunę IR na całe ciało jak i miejscową na konkretne partie ciała

 

68 kilogramowa osoba spala w trakcie 30 minut uprawiania sportu:

 

  • wioślarstwo intensywne - 600 kcal
  • pływanie crawlem - 300 kcal
  • tenis - 265 kcal
  • pobyt w saunie IR - 600-800 kcal, nawet do 1000

 

  • Rezerwacji sauny można dokonywać osobiście lub telefonicznie
  • W trosce o komfort osób korzystających z sauny  należy przestrzegać godzin rezerwacji.
  • W przypadku nieterminowego odwołania rezerwacji (min. 2 godziny) lub jego braku, klient pokrywa koszty użytkowania zgodnie z zamówieniem.
  • Wskazania i przeciwwskazania do Sauny IR