Opalanie natryskowe

Alternatywna metoda uzyskania naturalnej opalenizny. Nałożenie płynu brązującego w postaci delikatnej mgiełki odbywa się przy pomocy specjalnego urządzenia natryskowego. Kolor brązowej opalenizny widać natychmiast po zabiegu, natomiast pogłębia się on jeszcze w ciągu kilku godzin. Efekt jednolity i naturalny.

Mechanizm działania


Zabarwienie skóry jest wynikiem reakcji pomiędzy aminokwasami występującym w warstwie rogowej naskórka a składnikiem substancji opalającej - DHA, który stosowany jest w dermatologii i kosmetyce od 40 lat i dopuszczony przez FDA w związku, z czym stanowi środek bezpieczny i dobrze sprawdzony w praktyce kosmetyczno - dermatologicznej.Z air brushing korzystać mogą również kobiety w ciąży i wszyscy Ci, którym lekarz zabronił opalania. Spray jest idealny zarówno jako zabieg całoroczny, dający piękną opaleniznę, jak również na specjalne okazje, ponieważ po jednej wizycie nadaje skórze piękny, brązowy kolor.

Zalety


Innowacyjność metody polega na bezpieczeństwie opalania oraz pielęgnacji ciała. Metoda ta znalazła się wśród najzdrowszych zabiegów na ciało, określanych często mianem Słoneczne SPA. Zabiegi AirBrush pozwalają uzyskać piękną i zdrową opaleniznę w zaledwie kilka minut. Aktualnie stosowane preparaty mają za zadanie nie tylko barwić ciało, ale również je pielęgnować. Posiadają specjalnie dobraną kompozycję składników. W skład płynu opalającego wchodzą substancje - wcześniej wspomniane DHA a także erythruloza oraz liczne substancje odżywcze, jak: Aloe Vera, olej z pestek winogron, antyutleniacze: witaminy A, C i E, olej jojoba, lanolina, ryboflawina, masło kakaowe, wyciąg orzecha włoskiego i wiele innych. Wszystkie składniki są naturalne, powodują głębokie nawilżenie i odżywienie naskórka, zapobiegają wiotczeniu skóry, przeciwdziałają powstawaniu zmarszczek i nie zawierają konserwantów. Preparat jest całkowicie bezpieczny, nawet dla kobiet w ciąży i matek karmiących, nie powoduje podrażnień skóry, a jego skład spełnia wymogi nowoczesnej kosmetologii.

Produkty


Używamy płynów opalających najwyższej jakości, firmy Sun Cosmetics. Kosmetyk ten zawiera cały zestaw ekstraktów roślinnych i ziołowych, włącznie z wyciągiem z aloesu dodanym w celu odżywienia skóry.

Jak długo utrzymuje się efekt opalania natryskowego?


Opalenizna utrzymuje się do 2 tygodni, to zależy od płynu, typu karnacji, stopnia przygotowania skóry do zastosowania środka opalającego oraz jej pielęgnacji po zabiegu i oczywiście samej skóry. Jeżeli zabieg powtórzy się po kilku dniach, efekt będzie dłużej się utrzymywał. Przed zabiegiem dobrze jest wykonać peeling. Stosowanie gorących kąpieli i pływanie w basenie z chlorowaną wodą może skrócić okres trwania opalenizny.

Czas zabiegu


Zabieg trwa około 15-30 min. Całkowity czas reakcji barwienia skóry waha się od 2-6 godzin, po upływie tego czasu można się wykąpać. Należy zmyć całe ciało usuwając resztki preparatu koloryzującego.

Zalecenia

 

 • Zabieg jest szczególnie polecamy osobom, które z różnych powodów nie mogą się opalać, posiadającym bardzo jasną, nawet albinotyczną cerę, uczulonym na słońce, lub ze znamionami czy przebarwieniami.
 • Przed aplikacją (najpóźniej na dwa dni przed) zaleca się depilację.
 • Na kilka godzin przed sesją opalająca nie należy używać kremów nawilżających i oliwek.
 • Zaleca się przyjście na zabieg w ciemnej bieliźnie i luźnym ubraniu.
 • Przez 6-8 godzin po zabiegu nie należy brać prysznica, korzystać z sauny, ćwiczyć, aby się nadmiernie nie pocić, nie należy wycierać ciała zbyt energicznie i używać dezodorantu.
 • Domowa pielęgnacja skóry (nawilżanie, natłuszczanie),
 • Można także stosować lekko brązujące balsamy pielęgnacyjne,
 • Nie używać szorstkich gąbek i myjek.

 

Odpowiedzi na najczęstsze pytania:

 

 • Produkt firmy Sun Cosmetics jest w dwóch różnych odcieniach, co daje możliwość dopasowania do karnacji i typu skóry,
 • Skład kosmetyków jest opracowany w odniesieniu do nieprzyjaznego dla skóry klimatu tropialnego, a tym samym dla większości innych krajów
 • Produkt nie pozostawia żadnego zapachu, plam, pasm o innym zabarwieniu, ani też nie zmienia koloru na pomarańczowy,
 • Specjalnie wyprodukowane preparaty pozwalają na zachowanie opalenizny przez długi okres czasu,
 • System aplikacji za pomocą powietrznego pistoletu zapewnia dokładne i szybkie nałożenie środka bez ryzyka przedawkowania,
 • Możesz porozmawiać z naszą kosmetyczką, która dokładnie omówi zabieg i dobierze odpowiedni barwnik. Możesz jej zadać każde pytanie.
 • Co różni nas od innych salonów? Nie mieszamy barwnika z wodą. Dlatego też opalenizna jest równomierna i bez przebarwień.